نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خواستگاری دوست صمیمی از دختر داییم

3716
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48022
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خواستگاری دوست صمیمی از دختر داییم

سلام من ۱۹ سالمه و یک دوست صمیمی دارم همسن که امروز بهم پیام داده که عاشق دختر داییم شده و قصد ازدواج داره و میخاد نظر منو راجع به این موضوع بدونه و گفته که روش نشده حضوری بگه و گفته که جواب رو بهش بدم من پسر رو میشناسم کلا اهل هیچیز بدی نیست که بخاد قصد بدب داشته باشه
    حالا موندم چطور واکنش نشون بدم که هم روشن فکرانه باشه و هم یجورایی بی غیرتی نباشه لژفا راهنمایی کنید ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : خواستگاری دوست صمیمی از دختر داییم

سلام
    به غیرت ربط ندارد. ایشان از دختر دایی شما خواستگاری کرده است و از شما نظر خواسته. اگر می‌توانی کمک کن وگرنه بگو نمی‌توانم کمکی کنم و بگو مستقیماً به خواستگاری برو. شما در این بین، غیر از نظر مشورتی، سهمی نداری.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما آقا علی
    تجربه احساس دوست داشتن در هیچ انسانی چیز بدی نیست و خب اینکه شما نیز این احساسات را درک کنید اصلا ارتباطی با بی غیرتی و یا روشن فکری ندارد. شما به ایشان نیز به اندازه خودتان فرصت دوست داشتن و دوست داشته شدن را می توانید بدهید و خب این می تواند در مسیر رشدی هر انسانی رخ بدهد.
    در مورد دوست شما نیز خب می توانید به این احساسات در احترام برخورد کنید اما خب اگر شرایط سنی او و دختر داییتان نیز در حدود سنی شما می باشد و یعنی در سن نوجوانی قرار دارید خب بهتر است که ایشان نیز برای پاسخ به این احساسات و تصمیم گیری در مورد ازدواج بیشتر صبر کنند .
    اما در هرصورت شما بهتر است که به این احساس احترام بگذارید و شنونده باشید و قرار نیست که در این مسیر کار خاصی کنید.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3964
    تشکـر
    50
    تشکر شده 59 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    10

متوجهم که چی میگی، ما به راحتی میتونیم بگیم ارتباطی با غیرت یا روشنفکری نداره شما نداره
    اما در حقیقت این مسئله ارتباط مستقیم با خصوصیات اخلاقی و فرهنگ و عرف خانواده و اون جمعتون داره!
    سوای اینکه فقط ۱۹سالشه‍ حتما رو کمک شما حساب کرده ،ازدواج چیزی نیست که شما بتونی توش دخالت کنی.بهترین جواب در مقابل ابراز احساسات دوستتون اینه که اعلام کنید که باید با خانواده خودش صحبت کنه و اگر ازم پرسیدن به عنوان رفیقت پشتت رو دارم و حقیقت رو میگم که مثلا آدم خوب و عاقل و کاری و سالمی هستی و...
    مبادا بخوان شما مستقیم با دختر داییتون درمیون بذارین که به بهانه ازدواج باش دوست بشن! یعنی از شما به عنوان پل برای رفاقت استفاده کنن و در نهایت جز آسیب چیزی عاید دختر داییتون و یک عمر عذاب. وجدان نصیب شما نشه!(کم از این چیزا ندیدیم)
    اگر واقعا قصد سواستفاده نداشته باشه به خانوادش میگه و از پشتیبانی شما تشکر هم میکنه،اینطور خوب و بدش دیگه با خود آنهاست و مسئولیتی به گردن شما نیست
    اینطور هم روشن فکر هم غیرتی نشون میدید،و البته عاقل بگیم بهتره
    امضای ایشان
    از حکیمی پرسیدند:
    چرا از کسی که اذیتت میکند انتقام نمی گیری؟
    با خنده جواب داد:
    آیا حکیمانه است سگی که گازت گرفته گاز بگیری؟!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)